Молодіжна субкультура – данина моді чи спосіб самоствердження

Під такою назвою 28 лютого 2018 року в актовій залі Глухівської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів імені М.І.Жужоми відбулась презентація учнівського проекту «Молодіжні субкультури від зародження і до сьогодення», над яким протягом трьох місяців працювали старшокласники під керівництвом педагога-організатора Назаренко О.С.

Кожному з нас доводилося йти по вулиці, їхати в транспорті або просто дивитись телевізор і бачити людей, які у чомусь не схожі на інших. У когось на голові ірокез, хтось увесь у металі, а хтось у чорній шкірі проноситься повз вас на мотоциклі. Найчастіше це і є представники сучасних субкультур.

Молодіжні субкультури… Що це? Пристановище для однодумців в океані суспільних догм, мікрореальність, коли повністю задовольняється власне «его» індивідуума, чи просто маскарад, одна з багатьох вистав, де в масовці задіяна менша кількість акторів? Учнівський дослідницько-інформаційний проект  шукав відповіді на ці запитання.

Коротко про сам проект. Група активістів-старшокласників, провівши серед учнівської молоді опитування про молодіжні субкультури в світі та Україні, дійшли висновку: учні  школи знають дуже мало, а деякі зовсім не знають або мають хибні уявлення про представників тих чи інших молодіжних об’єднань, угрупувань, клубів і т.д. Тоді виникла ідея створити коло однодумців, дослідити глибше проблемне питання, використовуючи різні джерела інформації. На основі добровільного вибору  до участі в проекті приєдналися 43 учні школи. В кожному класі була створена своя творча група до складу якої увійшли: детектив, стиліст-візажист, модель-демонстратор, сценарист-режисер та дизайнер. Шляхом жеребкування кожна творча команда отримала завдання стосовно проведення дослідження певної молодіжної субкультури.

Представлення результатів роботи творчих груп учнів  стали цікавою формою проведення презентаційного виховного заходу.

Детективи груп пропонували глядацькій аудиторії ознайомитися із запропонованою субкультурою через призму історії  її утворення, певні внутрішні та зовнішні ознаки, творчий об’єднуючий інтерес.

Протягом заходу учні мали змогу почути, побачити, відкрити для себе щось нове, або, навпаки, згадати давно забуте минуле таких субкультур, як панки, готи, емо, хіп-хоп, растамани, байкери. На прохання учнівської громади  учасники проекту проведуть ще ряд виступів творчих груп, де  розкажуть про скінхедів, геймерів, блогерів, футбольних фанатів на інших представників сучасних молодіжних субкультур.

Проаналізувавши почуте і побачене, учасники заходу зробили висновок,  що кожна людина є особистістю, індивідуальністю і має право вести себе так, як сама того забажає. Вона має право на самовираження, на свій особистий погляд на світ, на його проблеми. Ми не маємо ніякого права засуджувати інших. Спершу потрібно розібратися у собі.

Создан 02 мар 2018